lutego 26, 2020

Nie podążaj ślepo za modą

Nie podążaj ślepo za modą
   
      Żyjemy w czasach, kiedy kładzie się nacisk na perfekcyjny wygląd. Trudno nie zgodzić się z tym, że wiele osób ślepo podąża za tym, aby choć trochę zbliżyć się do współczesnego kanonu piękna, który zapoczątkował głównie Instagram.Właśnie ten portal społecznościowy nasunął nam pewien schemat i większość woli się mu podporządkować za wszelką cenę. Naturalność w ogromnym stopniu zanika i staje się rzadkością. Zostaliśmy opętani photoshop'em i sztucznością bijącą z instagramowego świata. Wszystko jest dla ludzi i każdy ma prawo korzystać z czego tylko ma ochotę dla poprawy samooceny, czy pewności siebie. Jednak niektórym, niestety, wymknęło się to spod kontroli. Ludzie nie znają umiaru.Wraz z tym zmieniają się kanony piękna, ideały, na które patrzy cały świat, myśląc, że właśnie tak powinno się wyglądać. Utworzył się kult idealnego ciała oraz idealnej twarzy. W całym tym natłoku zapominamy co tak naprawdę się liczy i co prawdziwie powinno być idealne - osobowość, której niestety na instagramie nie zaprezentujemy w pełni. Tak samo charakteru czy podejścia do życia.

"Dziś brak makijażu to odwaga,na którą stać nieliczne kobiety "
"Zatrzymajcie się na chwilę, przestańcie pędzić, rozejrzyjcie się ...
Podczas gdy ty narzekasz, że masz proste lub kręcone włosy, bo jesteś zbyt gruba lub zbyt chuda...masz za duże cycki lub za małe... są kobiety, które nie mają ani włosów, ani piersi, ale cieszą się, że żyją..."
- Hania Cieślak
"Naucz się kochać swoje ciało!" Bo ideał nie istnieje, i jest całkiem oczywiste, że kobieta z krągłościami jest niemniej piękna niż szczupła dziewczyna. Po prostu trzeba nauczyć się akceptować siebie taką jaka jesteś."
- Monica Bellucci
"Najpiękniejszym makijażem kobiety jest jej pasja,ale kosmetyki łatwiej kupić" - Yves Saint Laurent

grudnia 23, 2019

Żyjesz po to, żeby tylko przeżyć? Czy żyjesz, bo "BYĆ MOŻE" stanie się coś nieoczekiwanego?

Żyjesz po to, żeby tylko przeżyć? Czy żyjesz, bo "BYĆ MOŻE" stanie się coś nieoczekiwanego?
  Życie to labirynt, ale cel jest zawsze taki sam...Jest nim "wielkie BYĆ MOŻE", którego poszukujemy w życiu. Wciąż szukamy, dążymy, poznajemy...ludzi, sytuacje. Odnajdujemy je, lecz nie wiemy czym i kim tak naprawdę są - w szczególności na początku. Często poznając nowych ludzi i odkrywając nowe miejsca zadajemy sobie pytanie: Czy to właśnie to "wielkie BYĆ MOŻE"? Swoimi czynami tworzymy własny labirynt. Jaka jest nasza sytuacja w labiryncie świata? Czy poruszamy się w nim po omacku, nie wiedząc dokąd zaprowadzi nas kolejny krok? Czy też zmierzamy do celu wedle zawczasu wytyczonej drogi, pozornie omijając "ślepe uliczki"? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Świat jest bardzo skomplikowanym labiryntem i chyba nikt nie ośmieli się przyznać, że choćby w ogólnym zarysie poznał jego tajniki. Jednak doświadczenie życiowe, pozwala nam gromadzić pewną wiedzę o drobnym jego fragmencie. Zatem wiemy naprawdę niewiele o nim. Wciąż poznajemy i szukamy. Szukamy czegoś, co przynajmniej w małym stopniu pozwoliłoby nam zrozumieć, czy poruszamy się właściwą drogą, czy to jest "wielkie być może" w naszym życiu. Mamy taki sam cel - odkrywanie siebie nawzajem, jak i również korytarzy labiryntu świata. Budujemy swój labirynt, w którym "BYĆ MOŻE" w końcu zacznie mieć sens. Czy żyjesz po to, żeby tylko przeżyć? Czy żyjesz, bo "BYĆ MOŻE" stanie się coś nieoczekiwanego?
"Nic nie jest wieczne, ani dane raz na zawsze, każdy dzień, gdy budzimy się razem, silni i zdrowi, pełni miłości, to dzień, którym należy się cieszyć i który trzeba przeżywać najlepiej, jak się potrafi".- John Green
"W którymś momencie wszyscy podnosimy wzrok i uświadamiamy sobie, że zgubiliśmy się w labiryncie."- John Green
"Spędzasz całe swoje życie w labiryncie, zastanawiając się, jak któregoś dnia z niego uciekniesz i jakie niesamowite to będzie uczucie, wmawiając sobie, że przyszłość pomaga ci przetrwać, ale nigdy tego nie robisz. Wykorzystujesz przyszłość, aby uciec od teraźniejszości."-John Green
Wesołych Świąt <3

listopada 15, 2019

Co jeśli relacje znikną tak jak snapy ?

Co jeśli relacje znikną tak jak snapy ?
     
        Relacje. Czujesz je ? Przeżywasz ? 
Czy" przeklikujesz",  jak znikające snapy, 
które istnieją tylko przez parę sekund ? 

     Teraz ciężko o zdrowe kontakty. Wszystko jest tymczasowe i nietrwałe. Zupełnie inaczej było kiedyś. Głębokie znajomości znikają, a obecne rozmowy to często bezsensowne zdjęcia, które nie przedstawiają uczuć i myśli.
Tak samo relacje damsko-męskie. Są trudnym tematem w dzisiejszych czasach. Trudnym, bo nie każdy potrafi zrozumieć taką więź. Widząc chłopaka i dziewczynę większość osób zauważa od razu związek.
      Każdy ma prawo do własnego zdania na ten temat, ale według mnie istnieje przyjaźń pomiędzy kobietą, a mężczyzną. Po prostu to trzeba przeżyć. Ważne jest wtedy zaufanie, które należy pielęgnować i nie zamykać partnera w swoich niejednokrotnie dziwnych przekonaniach. Musimy akceptować innych ludzi, bo nigdy nie zaakceptujemy siebie.
        Pamiętajcie ! Dbajmy o przyjaźń zarówno w związku, jak i również w koleżeńskiej relacji. Nie ma nic piękniejszego od patrzenia w oczy ważnych dla nas osób w prawdziwym życiu, ponieważ w internecie nie dostrzeżemy niczego głębiej. Tylko znikające obrazki. A co jeśli relacje znikną tak jak snapy ? No właśnie, nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ale wiem że pozostanie w nas dziwny niedosyt, że mogło się coś zrobić lepiej.


"Ludzie są tak niezwykli jak zachody słońca, jeśli pozwolisz im takimi być. Kiedy patrzę na zachód, nie łapię się na mówieniu: “Rozjaśnij nieco pomarańcz w prawym rogu.” Nie próbuję kontrolować zachodu. Oglądam go z zachwytem nad tym, jak się rozprzestrzenia." CARL ROGERS
 
"- Nie – odrzekł Mały Książę. – Szukam przyjaciół. Co znaczy „oswoić”? - Jest to pojęcie zupełnie zapomniane – powiedział lis. – „Oswoić” znaczy „stworzyć więzy”. - Stworzyć więzy? - Oczywiście – powiedział lis. – Teraz jesteś dla mnie tylko małym chłopcem, podobnym do stu tysięcy małych chłopców. Nie potrzebuję ciebie. I ty mnie nie potrzebujesz. Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów. Lecz jeżeli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować."

października 01, 2019

"Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają".

"Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają".
  
"Czasami życie uderzy cię cegłą w głowę. Nie trać wiary. Jestem przekonany, że jedyną rzeczą, która dawała mi siłę, by iść ciągle naprzód, było to, że kocham to, co robię"" - Steve Jobs

     Pasja otwiera drogę do szczęścia. Pokazuje co gra w naszym wnętrzu. Jest dla nas niczym mapa, bo pokazuje nam miejsca, w których jeszcze nie byliśmy, bądź których nie odkryliśmy. Wciąż się jej uczymy. Nie bój się rozwijać, tego co kochasz. Pasja to odwaga, jak i również odbicie Twojej duszy. Pokazuj emocje, nie wstydź się ich.W pasji o to chodzi, aby wyrazić to co się czuje, widzi, a dla innych jest  zwykłą codziennością. Im więcej zdejmiesz bielma z oczu innych, tym bardziej ludzie docenią Twoje hobby. Szukaj inspiracji przede wszystkim w ludziach, którzy Cię otaczają. Pasja to Twoja urokliwość, jak i również to czego nie da się wyrazić słowami, to odwaga którą musisz jak najlepiej przekazać ludziom, uczyć ich bycia odważnymi w tym co kochają robić i co lubią. 
   Pasja sama do Ciebie nie przyjdzie, to Ty musisz przyjść do niej. "Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają". Owszem zmienią, jeżeli wynurzą się z życia bez zainteresowań, od zwykłej szarej rzeczywistości i stworzą kolorową. Dając światu swoją ikrę, dynamizm oraz inspiracje dostajesz znacznie więcej. Czasem z początku może być trudno. Możesz być na drodze ważkiej z przeszkodami, która powoli doprowadzi Cię do autostrady, na której będziesz mknąć bo :"Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją".
"Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają" -Steve Jobs
         
    Jedna zła opinia nie zmieni Twoich poglądów, które są Twoją wartością. Pamiętaj, aby słuchać innych, ale nie dawać się zwieść w wyboista drogę, bo niektórzy tylko na to czekają. Niektórzy tylko udają, że chcą Ci pomóc. 
         Moimi najważniejszymi pasjami są : fotografia i pisanie. Podzielcie się swoimi i rozwijajcie je :)
"Nie zależy mi na tym, by zostać najbogatszym człowiekiem na cmentarzu. Pójść spać, mogąc powiedzieć, że zrobiło się coś cudownego – to jest dla mnie ważne".- Steve Jobs
"Potrzeba pasji i zaangażowania, żeby naprawdę dogłębnie coś zrozumieć, przeżuć, a nie tylko szybko przełknąć. Większość ludzi nie poświęca na to czasu".- Steve Jobs 

sierpnia 20, 2019

Wszystko co robisz jest Twoją wizytówką.

Wszystko co robisz jest Twoją wizytówką.
"Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że chciałbyś zacząć wszystko od nowa, że to, co jest teraz nie jest wystarczająco dobre. Mówię tu o wszystkim co może Cię spotkać w życiu - coś w pracy, w miłości, gdziekolwiek. Pamiętaj, że dopóki nie robisz nikomu krzywdy i nikt przez Ciebie nie zalewa się łzami, masz prawo wrócić na start, wręcz powinieneś. To Twoje życie, a wszystko co robisz jest Twoją wizytówką."
 "Argumenty oparte na faktach nie tylko są mocniejsze i zwiększają prawdopodobieństwo ich przyjęcia, ale mają tez dodatkową zaletę, polegającą na tym, że w większym stopniu umożliwiają skuteczną komunikację."
Czasami nie wiemy co odpowiedzieć i nie możemy znaleźć dobrych, pięknych słów w natłoku nieodpowiednich zdarzeń. Jesteśmy targani złymi emocjami. Mowa ciała "mówi" o naszych nieprawdziwych emocjach, dlatego trzeba umieć nad tym zapanować i przekazać treści w taki sposób, który pomoże innym. Każdy inaczej reaguje na zdarzenia, inaczej myśli i rozumie przekaz. Mamy inne charaktery przez co jesteśmy wyjątkowi, różnimy się sposobem mowy i wyglądem. Jedni są spokojni, utemperowani, grzeczni a inni wprost przeciwnie : Są nerwowi, wybuchowi, nieokrzesani. To wie każdy. Ale na czym polega ta wyjątkowość ? Na tym, że dzięki temu, że każdy jest inny, inaczej myślimy, inaczej reagujemy na zdarzenia. Lecz to są prywatne myśli i uczucia. Nikt ich nie "odczyta". Są wyjątkowe tak samo jak ludzie, którzy mają je w głowie. Jesteśmy inni i przez to  wyjątkowi.
   Każdy z nas ma w sobie dostatek słów pięknych i dobrych, które powinny motywować, i pokazywać błędy w ludzkich poczynaniach.. Nigdy krzywdzić , tylko podpowiadać którędy iść - Czy to ścieżka do samospełnienia ? Zatracić się w tym ? Poddać się bez walki ? Pytania te zadajemy sobie codziennie, gdyż przed nami jest nieznane, ale to odkrywamy i zbliżamy się do samospełnienia z dnia na dzień. Nie warto dlatego rezygnować nam z marzeń i pasji.
"Prawda jest taka, że komunikowanie się jest nie tylko umiejętnością, ale także sztuką. To proces, który trzeba przemyśleć i nad którym trzeba pracować bardziej, niż większość ludzi ma ochotę. To proces, w którym trzeba się narażać przez wystawienie własnych pomysłów na krytykę."
"Bo do tanga trzeba dwojga
Zgodnych ciał i chętnych serc
Bo do tanga trzeba dwojga
Tak ten świat złożony jest"

 

lipca 04, 2019

Żyj życiem ,które zapamiętasz

Żyj życiem ,które zapamiętasz
"Życie stawia przed tobą wymagania na miarę sił, które posiadasz. Możliwy jest tylko jeden bohaterski czyn: nie uciec."
Bądź sobą, a świat "otworzy się" dla Ciebie.
Bądź wdzięczny za to co masz, a będziesz miał tego więcej pod inną postacią.
Staraj się być miły i dobry, a odpowiednie osoby  docenią Cię i będą z Tobą.
Bądź cierpliwy i dąż uparcie do celu.
Pracuj na swoje marzenia
Realizuj się i buduj swoją przyszłość krok po kroku.
To co sobie postanowisz przyjdzie jak marzenie do twojego życia w nieoczekiwanym momencie. Pokazuj innym to co niewidoczne dla ich oczu. Patrz razem z nimi poza to co widoczne !
" Fragmenty gwiazd są tylko dla wybranych". Musisz wierzyć w swoją doskonałość, gdyż każdy z nas jest doskonały na swój sposób. Pokazuj prawdziwego siebie. Bądź szczery i sobą a świat na pewno będzie z Tobą.
Żeby poruszyć świat, trzeba najpierw ruszyć się samemu.
"Naszą ziemię każdy może mieć w dłoni. Fragmenty gwiazd są tylko dla wybranych"

maja 22, 2019

"Dobra rozmowa jest tak stymulująca jak czarna kawa i tak trudno po niej zasnąć"

"Dobra rozmowa jest tak stymulująca jak czarna kawa i tak trudno po niej zasnąć"
 Uwielbiam w ludziach to kiedy ktoś umie umiejętnie prowadzić rozmowę i słuchać. Rozmawiajmy szczerze, prawdziwie i długo. Słuchajmy uważnie, wówczas unikniemy konfliktów. Radość  i szczery uśmiech są jak okno i drzwi, którymi może przedostać się w życie człowieka dobro. Prawdziwe długie konwersacje,
wsłuchiwanie się w drugą osobę stopniowo dzisiaj zanikają. Rozmawiajmy w cztery oczy, gdyż internet nigdy nie przekaże naszych emocji, uczuć, czy prawdziwej miłości, ani nikt nie zobaczy tego co maluje się nam na twarzy. Co dzieje się z tymi, którzy nie wsłuchują się w drugiego człowieka ? Po pewnym czasie nie potrafią już poruszać się tym samym torem, gdyż dochodzi do "wykolejenia " - ktoś odchodzi. Pociąg bez drugiej szyny nie odjedzie, nastąpiłaby katastrofa. Tak również jest i z tymi którzy się nie WSŁUCHUJĄ. Mówmy długo, szczerze i prawdziwie. Kto nie słucha i nie rozmawia wiele traci. Nie przegapcie nikogo."Kiedy się spieszysz, nic nie widzisz, nic nie przeżywasz, niczego nie doświadczasz, nie myślisz! Szybkie tempo wysusza najgłębsze warstwy twojej duszy, stępia twoją wrażliwość, wyjaławia cię i odczłowiecza"-Ryszard Kapuściński

"Dobra rozmowa jest tak stymulująca jak czarna kawa i tak samo trudno po niej zasnąć”. Anne Morrow Lindbergh
"Miłe słowa mogą być krótkie i łatwe do wypowiedzenia, ale ich echo jest prawdziwie nieskończone" - Matka TeresaZdjęcia wykonała moja cudowna koleżanka Paulina Czajka <3

kwietnia 09, 2019

Uczymy się nie dla szkoły, ale dla życia

Uczymy się nie dla szkoły, ale dla życia
Czasami jesteś spóźniony, ale czas  płynie pomimo tego. Czasami czujesz się zagubiony w tej gonitwie .Czujesz jakbyś biegł, odkrywasz nowe życie i się w nim zatracasz .Czasami jesteś przed czasem kiedy nikogo jeszcze tu nie było.
Żyjesz jednym życiem, ale wciąż odkrywasz nowe, bo potrafisz odnaleźć to czego wciąż szukasz. Czasami zapominasz swojej roli, ale pamiętaj, że jesteś aktorem .W tym show chodzi o bycie nie drugo lecz pierwszo planowym. Czasem droga bywa ciężka, pełna kamieni i od Ciebie tylko zależy to jaki nadasz jej kierunek .Czasami musisz powiedzieć  "Żegnaj", ale możesz powiedzieć "Witaj" komuś innemu. Możesz się śmiać , możesz płakać ,bo to znak, że żyjesz i tu jesteś.
"Autentyczność jest zbiorem decyzji, które podejmujemy każdego dnia. To decyzja, aby się pokazać i być prawdziwym. Decyzja, aby być szczerym. Decyzja, aby pozwolić innym ujrzeć nasze prawdziwe ja." BRENE BROWN 
"Czasami po prostu trzeba być odważnym. Trzeba być silnym. Czasami nie można ulegać czarnym myślom. Trzeba pokonać te diabły, które wpychają się do twojej głowy i próbują wzbudzić paniczny strach. Przesz naprzód, krok za krokiem, z nadzieją, że nawet jeśli się cofniesz, to tylko trochę, tak że kiedy znowu ruszysz przed siebie , szybko nadrobisz zaległości." John Marsden – W pułapce nocy
"Zabijamy wszystkie gąsienice, a potem narzekamy, że nie ma motyli " -John Marsden
Rób rzeczy które lubisz najbardziej  nie raniąc przy tym innych. Najlepsi przyjaciele, twoje  rodzinne miasto , czekają gdziekolwiek byś teraz nie szedł. Idziesz, ale zawsze możesz wrócić ,do miejsca, które dało Ci początek. Czasami światła gasną  ,rodzi się ktoś nowy. Możesz pozostawić po sobie ślad i nauczyć go latać. Czasami możesz zmienić komuś życie. Zmiany są dobre szczególnie te, które wywołują uśmiech u innych. Czasami warto żyć i uśmiechać się do ludzi.
"W życiu chodzi o coś więcej niż tylko bycie szczęśliwym. Chodzi o odczuwanie całej gamy emocji: szczęścia, smutku, złości, żalu, miłości, nienawiści. Jeśli spróbujesz stłumić jedną z nich, stłumisz je wszystkie.} -John Marsden
"Niesamowite uczucie. Świadomość, że za chwilę na zawsze odmienisz czyjeś życie. "
- Jojn Marsden
 

marca 13, 2019

Im dajesz więcej, tym większym się stajesz

Im dajesz więcej, tym większym się stajesz
 Idziesz, ale nie wiesz dokąd zmierzasz. Patrzysz ale nie widzisz , słuchasz i nie słyszysz. Jesteś niemy, a język ciała mówi co innego.
Oczy niby szeroko otwarte jednak bielmem zamglone. Język choć rwie się by mówić, drętwieje gdy usta na wpół otwarte, a słowa dławią się w gardle. Zmyj z oczu bielmo, przemów - stocz walkę. Nie idź obojętnie, "posłuchaj" tych oczu w cierpieniu łzą zakrytych. Pochyl się nad losem,nie odmów jałmużny marnej.  
  Dokąd zmierzasz ? Zepchnięty na kolana, przygnieciony losem. Poraniony i biedny jednak z podniesionym czołem idzie ...do przodu "człowiek wielki ".
"Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić."-Antoine de Saint-Exupery
"Z dro­biazgów życiowych wy­kona­nych wiel­kim ser­cem pow­sta­je wiel­kość człowieka."-Stefan Wyszyński

    "Pat­rzeć bez za­wiści, jak in­ni osiągają suk­ce­sy, do których sa­memu się dąży, to wielkość". 

lutego 01, 2019

W co wierzy ten kto nie wierzy ?

W co wierzy ten kto nie wierzy ?
Czym byłby człowiek bez nienawiści? Bardziej człowieczy. Czym byłaby dusza bez jakiejkolwiek wiary? Na pewno nie byłaby bezpieczna w dzisiejszej dobie nienawiści. Czy człowiek współczesny może żyć bez wiary? To jest dość trudne pytanie, gdyż dla każdego z nas jest to kwestia indywidualna. Wiara chociażby w proste nieprzewidywalne rzeczy dające nam radość to już coś, wiara w siebie ale także w innych. Wiara w dobroć i małe rzeczy, to wszystko może składać się na obraz zwalczający nienawiść. Obraz miłości i pokoju.. Tylko czy na co dzień myślimy o wierze? Większość osób nie myśli, gdyż skupia się za bardzo na codzienności. Życie na co dzień z wiarą jest trudne i wymaga odwagi. Dużo osób się do niej nie przyznaje, mówią często że nie wierzy w "nic". Nie można wierzyć w "nic".
"Kimkolwiek jesteś, mężczyzną czy kobietą, osobą silną czy słabą, zdrową czy chorą... Wszystkie te rzeczy liczą się mniej niż to, co masz w sercu. Jeśli masz duszę wojownika, jesteś wojownikiem. Te inne rzeczy to szkło, które otacza lampę, a ty jesteś światłem w środku. Właśnie w to wierzę."- Cassandra Clare
W "coś" wierzy się na pewno, chociażby w siebie czy przyjaciela w miłość czy swój sukces. Społeczeństwo bez jakiejkolwiek wiary byłoby kruche. Żyjemy w świecie, w czasie, w historii i nie możemy uciekać od niej trwając w iluzjach i "kwietyzmie". Można wtedy pod fałszywym pretekstem poddawać się lenistwu, uciekać od trudu i zaangażowania codziennego, pogardzać tym co przemijające.. Jednak nie możemy uciekać od świata ale żyć w nim i przemieniać go od wewnątrz sprawiedliwością, pokojem i miłością.
"Zrób, co tylko trzeba, żeby ci się dobrze żyło " -Matthew Quick

                                          " Zawsze bądź sobą i miej wiarę w siebie. 
Nie szukaj jakiegoś człowieka sukcesu i nie próbuj powielać jego osiągnięć." -Bruce Lee

Należy wierzyć w cokolwiek
"Tyle jest gatunków wiary, ile istnieje religii na ziemi."- Denis Diderot

grudnia 30, 2018

Nie odchodź od tego co Ci służy

Nie odchodź od tego co Ci służy
"Tyl­ko dru­gi człowiek jest w zos­ta­nie spra­wić, że dro­biazg który od niego ot­rzy­maliśmy, w naszych oczach z ro­li pro­fanum no­bili­towa­ny zos­ta­nie do ro­li sacrum. "
Czasami odchodzimy. Odchodzimy od zmysłów, od ludzi, z pracy, od partnera, od pięknych słów    i od nadziei. Odchodzimy od celu i pewności. Lecz nie odchodźmy od sumienia i od wiary. Sumienie, nasz sprzymierzeniec, podpowiada         czy rzeczywiście odejść? Przede wszystkim nie możemy odejść od siebie samego.               Musimy akceptować swój byt i swoje własne ja.    W pewnym sensie, odejście od narzucanych nam norm sprawi zachwianie naszego sumienia. Jednak odejście od złych decyzji jest tego przeciwieństwem. Powinnyśmy zatem głęboko się zastanowić od czego człowiek nie powinien odchodzić, aby mieć " zdrowe sumienie". Moje zdanie jest takie: "Nie odchodź od tego co Ci służy". Przyda się przy tym wiara w sacrum. Każdy ma swoje. Liczą się gesty, liczą się prawdziwi ludzie, więc nie odchodź. Twoje sumienie będzie czyste, a Ty będziesz pragnął więcej.
"Co w życiu jest nieulękłe? Czyste sumienie." - Bias z Prieny.
"Ciało to po prostu opakowanie dla skarbów, które skrywamy wewnątrz siebie. A Ty jesteś pełen skarbów. Bezinteresowności, życzliwości, współczucia. Tego co naprawdę się liczy.
Młodość i piękno przemijają. Dobroć - nie.
"- Colleen Hoover
Copyright © 2016 My own philosophy , Blogger