stycznia 25, 2018

Emocje naszym odbiciem

 Emocje odgrywają znaczącą rolę w naszym życiu. Często jednak zapominamy o nich i nie bierzemy pod uwagę tego, że w pewnych momentach potrafią zawładnąć nad każdą naszą myślą i mieć wpływ na podejmowanie decyzji. Targany negatywnymi emocjami człowiek zaczyna stwarzać sam sobie wyimaginowane problemy nie myśląc przy tym pozytywnymi kategoriami. Porzuca wszelką logikę dążąc przy tym do samounicestwienia . Pozytywne emocje sprawiają, co jest oczywiste, że z naszego życia znikają smutek, złość czy melancholia, przez które człowiek wchodzi na ścieżkę wojny z całym światem i z samym sobą. Co napędza do uwolnienia nas od samozagłady? Pozytywne emocje wywołują przede wszystkim dobre stosunki z ludźmi. Teraz w świecie internetu jesteśmy zalewani emocjami, a przez łatwy dostęp do wszystkiego ludzie mają coraz większe tendencje do bezpodstawnych kłótni, obrażania czy psucia komuś opinii za pośrednictwem sieci.
Ludzie zapominają o tym , że czytanie książek wywołuje u nas większe emocje niż internet.

Co z tego, że mamy XXI wiek i coraz lepsze technicznie cywilizacje, kiedy nie potrafimy dotrzeć do drugiego człowieka, a rozwój emocjonalny i duchowy większości ludzi pozostaje w epoce kamienia łupanego.” – Woody Allen
To właśnie internet sprawia, że emocje i uczucia w powolnym stopniu przestają mieć znaczenie. Ludzie zapominają o nich  i dążą do samozagłady. Dlatego warto budować wspólnotę przebywając np. na koncertach, gdzie człowiek pochłonięty pozytywnymi emocjami rozwija więzi międzyludzkie.Wspólne śpiewanie na koncertach sprawia, że dobre emocje przejmują nad nami kontrolę i na moment tracimy kontakt ze światem. Czujemy, że jesteśmy częścią czegoś większego.Mamy poczucie bliskości z ludźmi, których nawet nie znamy, a relacje z przyjaciółmi pogłębiamy. Jeżeli czujemy ciarki podczas słuchania wyjątkowej dla nas muzyki to znaczy, że wszystko z nami w porządku. Im więcej ciar, tym ważniejsza jest dla nas muzyka. Tak omotany emocjami człowiek jest szczęśliwszy, a "mózg rozpalony do czerwoności "natomiast nasza dusza przebywa w tym momencie na terapii ".Muzyka może być uzupełnieniem terapii oprócz tego, że łagodzi obyczaje może łagodzić też ból, a przede wszystkim pozbyć nas negatywnych emocji. Przebywanie z ludźmi, którzy mają na nas pozytywny wpływ również wypełnia nas dobrymi emocjami. Zwykłe "dziękuję że jesteś" ma dla nas ogromne znaczenie, czujemy się przez to ważni
i wiemy, że jesteśmy w dobrym miejscu.

Muzyka steruje naszymi emocjami wprowadzając nas w niesamowity trans

Pasja wywołuje pozytywne emocje, gdyż robisz coś co tylko TY umiesz "uchwycić w kadrze", a i inni  przechodzą obok tego obojętnie. Przekazujesz ludziom swój wzór, dajesz im coś wyjątkowego. Podążaj za tym co kochasz, aby każdy dzień był szczególny i przepełniony pozytywnymi emocjami .

6 komentarzy:

  1. Zgadzam się z tym, że łatwy dostęp do internetu ,,spłaszcza" nasze emocje,ale chyba nie jest ze mną jeszcze tak źle. Może to kwestia wieku, ale na mnie zdecydowanie, aż tak silnie social media i internet nie działają.
    Mam wrażenie, że ten wszechobecny hejt w internecie to troszkę sprawka naszej mentalności, tamten ma a ja nie - to mu dowalę. Fajny tekst!
    pozdrawiam
    Adatoniewypadaaaa

    OdpowiedzUsuń
  2. Frustracja zauważyłem wszędzie jest nawet na blogosferze, może przez zazdrość? Ale głównym powodem jest anonimowość, może kiedyś ludzie to zauważają.

    OdpowiedzUsuń
  3. Internet niestety nas psuje. Jest w nim wszystko i mozemy wszystko bo pozostajemy anonimowi. Uwielbiam ksiazki i wiem ile dobrych emocji faktycznie moga wywolac

    OdpowiedzUsuń
  4. Ja swojego czasu byłam pochłonieta czytaniem książek, uwielbiam otwierać książkę i czuć zapach papieru! Internet to nie to samo.

    Hejty Czaja się wszędzie, zazdrość i bezsilność drugiego człowieka daje się we znaki :(

    OdpowiedzUsuń
  5. Koncert, pasja, spotkania z bliskimi to rzeczy, które u niejednego człowieka wywołują uśmiech. Super sprawa taka możliwość dzielenia się ze światem swoim szczęściem :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 My own philosophy , Blogger