grudnia 02, 2018

Żyj tak, aby kiedyś powiedzieć że było WARTO

     Żyj tak, aby kiedyś powiedzieć, że było warto. Czerp z życia całymi garściami, planuj je, dąż do spełnienia marzeń bo życie szybko przeminie. Może uciec Ci coś co formuje nasz świat...   COŚ co zdarza się tylko raz, więc nie odkładaj ważnych rzeczy   na później bo to "później" może być już nieaktualne.                  Dlaczego wciąż biegniemy? Nie zatrzymujemy się i nie zadajemy sobie pytań, tylko wciąż do czegoś dążymy? Do czegokolwiek dążymy, możemy się zapędzić w ślepy zaułek. Czy to jest tylko wyznacznikiem życia? Gonitwa? Rywalizacja? Można zauważyć, że ludzie coraz mniej rozmawiają ze sobą, bo wciąż się spieszą. Odpowiadają jednym słowem, czasem nawet pół słowem jakby wciąż uciekali od czegoś, jakby uciekali od dobrych i szczerych rozmów. Jedno słowo - jedna odpowiedź. Jedno życie, zawierające  w sobie, tak mało czasu, to co znajdziesz w nim tylko jeden raz -

"Żyj tak, żeby nikt przez ciebie nie płakał."
 możesz szybko stracić, jeżeli nie zrozumiesz i się nie zatrzymasz.      Jeśli mamy w sobie empatie musimy ją udoskonalać z dnia na dzień i to jest wyznacznikiem życia. 
Wystarczy JEDNO szczere słowo 
JEDNO jest życie
dlatego NIE mów półsłówkami

6 komentarzy:

 1. Wczoraj wieczorem rozmawiałam z chłopakiem o życiu o przeszłości teraźniejszości i przyszłości. Była to chyba najbardziej intymna rzecz między nami, każde z nas się otworzyło, zatrzymało na chwilę po prostu się rozmawiało. Dzisiaj czuję się inaczej lżej i pewniej tego co jest i będzie. Polecam każdemu takie otwarte rozmowy w zaufany gronie. Śliczne zdjęcia ❤️ pozdrawiam ❤️

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy post,ale moim zdaniem można by go rozwinąć jeszcze o jakieś dokladniejsze przykłady z życia bo tutaj zdecydowanie mi tego brakuje.
  Zapraszam do mnie: http://www.kuferekliteracki.blox.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, ludzie podążają i zatracając się w tym biegu zapominają co w życiu jest najważniejsze.
  Warto czasami uzmysłowić sobie do czego właściwie dążymy:)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama prawda, ludzie brną w wir pracy że nie zwracają uwagi na to że mają bliskich i na to że oni też potrzebują chwili odpoczynku!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dokładnie powinniśmy jak najlepiej przeżyć wszystko by mieć co wspominać i nie żałować :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja mam inne niestety zdanie, gdyż czasem się tak żyć nie da. Zatrzymują nas obowiązki, życie bywa nieprzewidywalne. Gdybyśmy mieli robić wszystko byle życia nie żałować, to zaniedbywalibyśmy same życie na co dzień. Ponad to - czasem droga do celu nie jest usłana różami i czasem trzeba zacisnąć zęby, spiąć pośladki i robić często coś, na co ochoty nie mamy, coś czego może za kilka lat będziemy żałować poniekąd, jednak będzie to coś, co nas do owego celu doprowadziło :)
  Aczkolwiek zgadzam się też, że ludzie strasznie w swych celach się zatracają, biegną i rywalizują. Powinniśmy rozmawiać, żyć z empatią do ludzi :)
  Pozdrawiam
  FotoHart Blog ♥

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 My own philosophy , Blogger